| silviasilviuta a întrebat:

mi-am cumparat un Samsung S II plus pe Orange care a fost decodat.
Intrebarea mea este daca exista diferenta intre telefonul meu care a fost decot si unul care nu a fost codat niciodata in afara de pictogramele cu Orange si abtibild-ul de pe spatele telefonului.

Răspuns Câştigător
| AllinaDaniella a răspuns:

Buna.

Se zice ca telefoanele decodate pot prezenta unele instabilitati in soft, in sensul in care se mai blocheaza, se mai restarteaza.Dar nu e dovedit nimic, doar banuieli.

2 răspunsuri:
| horia2012 a răspuns:

Nu e nicio diferenta.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da...daca vrei sa-l vinzi pretu ala ala codat e mai mare...

Iar la cele decodate stablilitatea sistemului de operare scade. dar foarte putin