| misterious92 a întrebat:

Buna,mi-am cumparat un telefon de la Vodafone si mi s-a spus ca ma suna in cateva zile sa il decodeze, eu folosind reteaua orange.Stie cineva cam cate zile dureaza pana il decodeaza?

5 răspunsuri:
| alexz44 a răspuns:

Daca l-ar face local ar dura in jur de 2 ore dar daca e "trimis" in deplasare cam 1 sapt sau 3-4 zilewinking

| giurgiuana a răspuns:

Eu habar n-am sincer. Mie când mi l-a dus la decodat nu am așteptat mai mult de o zi după el! Sper că ți-am fost de folos.

| misterious92 explică (pentru giurgiuana):

Nu a ramas la ei telefonul, mi-a spus ca ma suna in cateva zile

| narcis300202fistiag a răspuns:

Depinde de modalitatea prin care telefonul a fost achizitionat. Daca nu a fost luat impreuna cu servicii Vodafone (prelungire\activare abonament, pachet cu cartela), atunci se decodeaza gratuit. Vei/va avea nevoie de dovada de achizitie a aparatului pentru deblocare.

| misterious92 explică (pentru narcis300202fistiag):

L-am luat la liber, mi-a spus ca dureaza cateva zile si sper sa nu dureze foarte mult.Am intrebat aici sa imi fac o parere, cam cat dureaza.