| Mihai_Vlad_1998 a întrebat:

Mi-am luat pe 10 iunie un Samsung A5(2016) de la Altex! In decembrie nu se mai activa Wi-Fi..si mi la dus in servis! Mai facea si niste figuri cu ecranul cand il deschideam se bruia. facea niste dungi pe ecran! Acum cand bag castile in radio se aude un tâuit...strident ca o alarma de incendiu....si mi se blocheaz ..merge greu..si cand dau volumul nu se mai da in jos bara aia cu volum pentru jocuri, cand suna..etc! Eu stiam ca de undeva ca a 3 oara dus in service si ai garantia de 2 ani ca in cazul meu si nu a expirat trebuie sa iti de-a alt produs in suma aia sau sa iti de-a bani inapoi! Dau funda! Multumesc!

Răspuns Câştigător
| Bondarel99 a răspuns:

In mod normal trebuie sa faca ceva cu telefonul ala, nu se poate sa il tii asa, sunt obligati sa il repare sau sa il inlocuiasca daca are probleme serioase.Fa si tu putin scandal sau ceva daca comenteaza.

6 răspunsuri:
| Pool77 a răspuns:

Inainte sa vii aici si sa-ti racesti gura degeaba cu "iPhon e the best", ai face bine sa mai citesti si tu un pic, ca de asta ai internet si nu, nu ai internet doar pe iPhone.
Daca ti l-ai cumparat de aici, si este adus pe un canal oficial pentru Europa, cu factura trebuia sa-l trimiti in garantie la reprezentanta Samsung, nu este nici Samsung de vina si nici Altex, tu esti de vina ca nu te interesezi.
Trebuia sa-l trimiti automat la ESD banuiesc ca n-ai habar de asa ceva, ESD este reprezentanta Samsungului in Romania, adica ce inseamna asta?
Daca tu il trimiti in garantie la Altex, se baga nea Gicu cu 2 paharele, ti-l desface cu un cutit scoate/baga prin el, si dupa ti-l da inapoi.
La reprezentata, se ocupa cineva care stie ce-i acolo, si ce trebuie buie sa faci cu el.
Asta se poate intampla si la iPhone daca se baga nea Gicu, si nu un reprezentant de Apple, cum ar fi Istyle.

| Minailiuc_Robert_1976 a răspuns:

Eu stiam ca cu produsele in garantie trebuie sa mergi la ei si ei iti vor lua telefonul si il vor repara! Sfat pentru viitor ferestete de telefoanele din Romania mai bine vorbesti cu cineva din strainatate care sa ti-l cumpere da acolo.

| Mihai_Vlad_1998 explică (pentru Minailiuc_Robert_1976):

Nu o sa mai fac niciodata prostia asta sa imi iau telefoane din Romania! Mai ales de la Altex! Ms ..de sfat!

| Bondarel99 a răspuns (pentru Mihai_Vlad_1998):

Nu sunt de vina cei de la Altex, eu am luat multe de acolo si nu am avut nici cea mai mica problema.
Pur si simplu s-a intamplat ca telefonul tau sa fie dintr-un lot defect, ai avut ghinion.

| RAY a răspuns (pentru Mihai_Vlad_1998):

Si eu am a5 si am avut probleme de la inceput, e proasta gama asta de telefoane numa aspectul e de ele

| Mihai_Vlad_1998 explică (pentru RAY):

E adevarat! Telefoanele Samsung sunt bune can 1 an sau 2. dar dupa fac" figuri"... iPhone the best!