| mihaelamada a întrebat:

Mi-am luat telefon Huawei p7 si cineva mi- a spus că ar trebui să-l formatez. Cum ar trebui să fac?

6 răspunsuri:
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

Bateriile de la telefoanele noi, NU se mai formatează!

Vezi instrucţiunile de folosire a acumulatorilor Li-Po la linkul :
http://www.phoenixmodels.ro/LiPo.htm

Toate cele bune.

| MskDesign a răspuns:

Daca telefonul este nou, nu trebuie sa formatezi nimic.La prima aprindere a telefonului, consumi bateria pana se inchide telefonul.Il pui la incarcat, pana telefonul te anunta ca bateria este plina si cam atat.Nu ai nevoie sa formatezi bateria ca la telefoanele vechi.

| Futhakari a răspuns:

Foarte usor si foarte simplu draga mea lesi telefonul la incarcat 24 de ore asta inseamna sal formatezi, dar nu are rost sal formatezi, doar la cele vechi trebuia.

| Dayiii96 a răspuns:

Daca e vorba de formatarea din fabrica atunci asta se face la setări, formatarea bateriilor nu isi mai au rostul la telefoanele performante(smartphone-uri) bateriile nu mai au nevoie de asa ceva. Bafta!

| Moddi a răspuns:

Lasa-l la incarcat 24 de ore (inseamna reformatare)

| Angheluţ_Vlad_1999 a răspuns:

Trebuie sa intri in recovery ca sa intri in recovery apasa in acelasi timp tastele:volume up, power si home si dupa aia da cu tastele de volum pana la wipe data/factory reset si slecteaza cu tasta de power apoi da la yes delete all user data si se va formata