| Razvan1lol a întrebat:

Mi-am scapat telefonul in apa, a stat in apa cam 10 secunde. Telefonul se aprinde(Iphone 5s)
l-am bagat eu in orez imediat, dar aveam cam putin, dupa cateva ore l-am deschis pentru ca atunci cand l-am verificat cand l-am scos din apa era ok, adica doar difuzorul era "inecat", dar dupa ce l-am aprins( de fapt s-a aprins singur) a inceput sa imi faca figuri, adica butonul principal nu mergea, si am cateva pete pe ecran si imi palpaie, presupun ca este apa sub display si cred ca a facut un mic scur bateria. Credeti ca se poate repeara daca il duc la un service si il curata si ii schimb bateria? Deocamdata l-am lasat in orez de cand l-am aprins si cred ca nu trebuia sa fac asta atunci. ca imdiat ce am umblat pe el avea pete dar mergea, dupa a inceput sa o ia razna. Pareri? happy

5 răspunsuri:
| gelu1970 a răspuns:

Stai sa vezi in doua trei zile cand apare rugina.
trebuia dus la un service si deschis nu sa il aprinzi.

| Razvan1lol explică (pentru gelu1970):

Ce rugina omule? Telefoanle sunt facute din aluminiu.

| gelu1970 a răspuns (pentru Razvan1lol):

Vad ca esti total paralel cu ceea ce exista in interiorul unui telefon.
Deci...sa il folosesti sanatos.

| Bogdan70001 a răspuns:

Da,a intrat apa destul de nasol in el.Normal trebuie lasat 72 de ore, dar din ce zici este cam nasol deci mai bine du-l la un service si ti-l fac ei acolo. PS. Va trebui probabil sa inlocuiest cateva componente

Funda?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cand se intampla asta vrei sa scoti telefonul imediat din apa dupa care (daca se poate), sa il imparti in componente si rapid sa il scufunzi in orez timp de 24 de ore, abia atunci ar fi ok sa il aprinzi.