| Dasfh a întrebat:

Bună, mi se descarcă bateria telefonului foarte repede, dar îl am abia de vreo 6 luni. L-am scos de la încărcat cu 100%, a trecut cam jumătate de oră și era deja 95%. Și sunt cam nevoită să-l încarc în fiecare zi. La inceput când l-am luat nu era așa, dar știu că nu a durat mult până să nu prea mai țină bateria. Stau și mult timp în el, credeți că din această cauză? Doar că mai sunt persoane care fac la fel și totuși ține bateria mai mult. Din ce cauză credeți că se descarcă atât de repede? Și ce aș putea să fac ca să-l țină mai mult?

1 răspuns:
| Blckwtrprk a răspuns:

E normal să îl încarci în fiecare zi, chill. Când îl bagi la încărcat nu sta pe el și dezactivează bluetooth și poate chiar wi-fi, se va încărca mai repede. Totuși, ce telefon ai?