| brokxy a întrebat:

Buna, nu stiti cum pot afla usor cine m-a sunat de pe un numar de telefon? Numarul nu e privat il vad. Dar tot ma suna. Si am avut experiente neplacute, ma sunau oamenii sa ma ameninte sau cu chef de cearta.Cum pot afla cine m-a sunat?

Răspuns Câştigător
| Bondarel99 a răspuns:

Daca introduci un nr de tel in bara de search de la Facebook poti afla daca exista vreun cont asociat cu acel nr. Eu am demascat cateva persoane asa (nu ma amenintau, dar vedeam apeluri ratate de la diferite numere). Daca nu este, nu se poate face nimic...

| brokxy explică (pentru Bondarel99):

Am cautat pe Facebook. Mi-a dat ca era de la telekom servicii cu clientii laughing laughing laughing ce m-o speriat laughing)) Mersi de sfat cand am cautat pe Facebook mi-a dat pagina de la Telekom apoi am cautat numarul lor pe net si era acelasi numar

| Bondarel99 a răspuns (pentru brokxy):

Si pe mine tot la fel ma suna un nr in fiecare zi la ora 11, dupa cateva zile am cautat pe Facebook si imi dadea Telekom apoi am raspuns si incerca sa ma convinga sa imi fac nu stiu ce abonament. Sunt disperati astia laughing

6 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Nu poti afla cine te suna! Nu ai cum si nici ustensilele necesrae sa detectezi asa ceva.
Blocheaza numarul, sau suna la compania ta de telefonie, sa-l blocheze ei.

| darrio2007 a răspuns:

Inseamna ca ai multi „prieteni" daca te suna pentru asta.

| xerxes1 a răspuns:

Nu am raspuns niciodata la un numar ascuns.Nu am fost curios.
Ai putea sa faci la fel.

| grAnonimH a răspuns:

Poti adaugă numărul in agenda si daca ai whatsapp sa vezi numele. Sau poți bloca numărul daca vrei sa nu te mai sune