| anonim_4396 a întrebat:

Buna!
O ciudatenie in telefonul meu: s-au sters mesajele primite de la un anumit numar. Restul exista. Nu le-am sters eu, nu a avut nimeni acces la telefon. Se pricepe cineva sa-mi spuna ce s-a intamplat?
Am copii, totusi nu e normal sa dispara. Multumesc.

21 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Au fost sterse de cineva, asta este clar, fiindca nu pot dispare misterios.
Stiu, este greu de crezut ca nu are nimeni acces la telefonul tau, dar cand dormi cu dormi cu el sub perna, nu?

| Vântulalb a răspuns (pentru Violleta2022):

Nu dorm cu el sub perna. Nici macar nu il tin in dormitor. Dar nici nu are cine pune mana pe el. -))

| Violleta2022 a răspuns (pentru Vântulalb):

Sotia, copii?
Evident ca cineva a pus mana pe telefon, a citit mesajele si a sters un anume cont.

| Violleta2022 a răspuns:

Acum cateva luni era un copil de vreo 13 ani pe aici, care a spus ca a gasit in telefonul tatalui ei mesaje de la o femeie straina si i le-a sters pe toate, inclusiv conatctul. Dorea sa o sfatuim ce sa faca, sa-i spuna tatalui ca stie de existenta amaneti lui sau sa-l parasca mamei.
O alta varianta este ca sotia sa-ti fii vazut mesajele si sa le fii sters, de nervi, sau suparare.
Fiindca orice ai zice, mesajele nu pot dispare dintr-un telefon mobil!

| Vântulalb a răspuns (pentru Violleta2022):

Nu mai fa presupuneri ce nu sunt.

| Violleta2022 a răspuns (pentru Vântulalb):

Fac presupuneri fiindca nu stiu tot adeavarul si nu te pot ajuta, odata ce eviti sa dai corect toata informatia sau sa vorbesti clar.
Esti sub anonimat si eviti totusi sa spui lucrurilor pe nume, de parca ai fii un copilas.

| Vântulalb a răspuns (pentru Violleta2022):

Ce adevar? Nu pune nimeni mana pe telefonul meu. De ce? Asta vrei sa stii? Daca nu ai priceput, nici nu-ti spun!

| Violleta2022 a răspuns (pentru Vântulalb):

Ce ma amuza ideea cu "nu pune mana nimeni pe telefonul meu" de parca copii sau sotia sunt de lemn, in casa aia.
Nici eu nu pun mana pe telefonul copiior oficil, dar stiu tot ce contin ele, fiindca am avut nevoie sa-i controlez, sa stiu ce fac si unde merg, fara sa-i necajesc. Practic i-am controlat din umbra!
Ma rog, am facut asta cat au fost adolescenti, acum unt ditamai adultii si au viata lor.

| Violleta2022 a răspuns:

Daca acele mesaje sunt de la o iubita, pot fii sterse chiar de iubita, cand tu ai iesit din camera sa mergi la baie si ai lasat telefonul in camera.

Sau poate chiar sotia ta le-a sters, care a citit si s-a intristat vazand ce scrie, stergandu-le cu buna stiinta ca sa te necajeasca. Totodata ti-a spus subtil, ca stie de existenta celeilalte persoane.

| Vântulalb a răspuns (pentru Violleta2022):

Presupun si eu ca nu ai familie normala, ca acolo e doar curvasag, din moment ce imi vii doar cu astfel de idei.

| Violleta2022 a răspuns (pentru Vântulalb):

Presupui aiurae, fiindca am o familie foarte normala, fara sa ne tinem de curvaraseala ca tine.
Macar de ai fii fost inteligent si nu lasa-i mesajele in telefon.

| Vântulalb a răspuns (pentru Violleta2022):

Fatuca, fiecare judeca doar dupa ce vede acasa.
Nu te duce mintea la altceva, oricat te-ai ascunde, oricat ai nega!

| Violleta2022 a răspuns (pentru Vântulalb):

Nu mai sunt demult fatuca, asta incerc sa-ti spun. Sunt femeie in toata firea, cu copii mari, care stie cu ce se mananca tehnologia si in plus, sunt nevasta, deci stiu ce are un barbat in cap, in buzunar si in telefon, indiferent cat va eschivati voi.

| Vântulalb a răspuns (pentru Violleta2022):

A, deci te-a inselat barbatul si de atunci si ramas "dusa de acasa". Vezi-ti de pacatele tale si de curvasagul din casa ta!

| Violleta2022 a răspuns (pentru Vântulalb):

Tocmai, ca nu m-a inselat!
Nu judeca oamenii prin ochii tai de curvar, ca nu toti ne inselam partenerii!

| Yuoia a răspuns (pentru Violleta2022):

Jassmina, Jassmina, si cate nume ai mai avut, iar ai dat-o in bara rau de tot!
"Sunt femeie in toata firea... care stie cu ce se mananca tehnologia" Si atunci, cum de nu stii ca se poate pune o parola sa nu intre nimeni? Desi mai este si varianta ca omul sa locuiasca singur.

| TamplaruAnisoara a răspuns:

Cum se fac copii la mesaje? Poate in loc sa faci copii le-ai transferat in noua locație.

| Vântulalb a răspuns (pentru TamplaruAnisoara):

Nu!
Ar fi disparut atunci, nu ieri.

| Vântulalb a răspuns:

Jassmina, m-ai blocat pentru ca te-a avertizat cineva ca nu ai dreptate.
De unde stii ca sunt curvar? M-am mozolit cu tine? Ti-ai inselat barbatul cu mine?
In mintea ta bolnava nu ai fost in stare sa te gandesti la alte variante. Esti de toata jena. De femei ca tine, nici mila nu imi poate fi. Meriti tot raul care ti se intampla!

| JuliaMariJuliaMari99920 a răspuns:

Pe anumite aplicații tu sau persoana cu care conversezi poate sterge mesajele deja văzute, e o variantă.

| Vântulalb a răspuns (pentru JuliaMariJuliaMari99920):

Adevarat. Am uitat sa mentionez ca e vorba de SMS-uri.