| anonim_4396 a întrebat:

OFER FUNDITA pentru ajutor. Mi-am cumparat de curand un telefon Samsung GT S5620 dar nu reusesc sa ii fac setarile pentru internet pentru cartela cosmote, am mai avut cartela pe alt telefon si mergea internetul, pe telefonul asta cand incerc sa intru pe o pagina de internet: google, facebook, yahoo... imi spune "Service Unavailable" Va rog sa imi spuneti si mie, daca stiti, care sunt setarile care trebuie facute ca sa mearga telefonul. Daca aveti nevoie de mai multe imformatii bagati ID: edy_faraoanu Va rog ajutati-ma caci am mare nevoie de internet pe telefon, multumesc!

5 răspunsuri:
| iamSeBy a răspuns:

Trebuie sa ti apasat butonul de blocare pentru cateva secunde si dupa aia dai click pe Mod date de retea, si astepti cateva secunde, si gata. Si dupa nu il mai folosesti, faci la fel ca sa opresti internetul, ca altfel se consuma in continuu chiar daca nu il folosesti. Funda?big grin

| Edy1995 a răspuns (pentru iamSeBy):

Nu inteleg ce vrei sa spui, putin mai explicit te rog...

| iamSeBy a răspuns (pentru Edy1995):

Ti apasat butonul de blocare a ecranului pentru cateva secunde, pana ce iti apare un mini-meniu, apoi selectezi Mod date de reta, o sa dispara meniul ala, iar dupa cateva secunde o sa apara langa liniile de semnal G, 2G, 3G sau H si asta inseamna ca te-ai conectat la internet, si poti sa intri pe ce vrei. Dupa ce nu mai folosesti internetul, ti din nou apasat butonul de blocare a ecranului, din nou o sa iti apara acel mini-meniu, selectezi din nou Mod date de retea ca sa opresti conexiunea la internet, pentru a nu-ti manca din MB care ii ai tu (se consuma chiar daca nu folosesti internetul). Uite aici un clip, e valabil pentru orice telefon cu Android http://www.youtube.com/watch?v=fV9Nf58juKs&feature=fvwrel

| Edy1995 a răspuns (pentru iamSeBy):

Nu am putut rezolva problema asa cum mi-ai spus, imi pare rau dar nu pot oferi fudita, multumesc oricum pentru ca te-ai deranjat sa imi raspunzi...

| iamSeBy a răspuns (pentru Edy1995):

Dar esti sigur ca mai ai internet pe cartela?