| ludmila56 a întrebat:

Buna,
Pana acum 2 zile imi aparea locatia pe facebook messenger, dar dintr-o data nu mi-a mai aparut. Tin sa precizez ca prietenul meu are acces la contul meu de gmail (google). Stiu ca in ziua in care nu mi-a mai aparut a intrat pe contul meu. Am tot instalat si dezinstalat aplicatia si tot nu-mi apare de unde sa selectez locatia. Am activat gps wifi etc. Totul a pornit de la faptul ca la el nu se vedea locatia niciodata si mi-a zis ( dupa ce a intrat la mine pe gmail) ca sa fac update la mess si asa voi vedea ca nici la mine nu apare pe motiv ca cei de la fb au facut asta. Va rog sa ma ajutati cu un raspuns ...de unde as putea activa din nou locatia? Stiu ca are legatura cu gmail-ul (pentru ca a intrat pe el), dar nu stiu ce anume a schimbat sau a restrictionat ca sa nu mai imi ceara locatia la facebook mess cand mi-l instalez.

5 răspunsuri:
| Iwao a răspuns:

Deschizi facebook messenger/sus dreapta setari/bifezi location. Nu funcioneaza, setari/conturi/google/setari de localizare/activat.

| ludmila56 explică (pentru Iwao):

Nu merge nici asa sad

| NegruAlb a răspuns:

Trebuie sa bifezi butonasu' care se afla chiar lângă locul in care apesi sa scrii. Odata apasat trebuie sa se faca albastru, asa iti va apărea locatia. Cred ca la asta te-ai referit.
Bafta!

| ludmila56 explică (pentru NegruAlb):

Nu. Nu mai am butonasul ala. Stiu despre ce vorbesti dar nu imi mai apare.

| NegruAlb a răspuns (pentru ludmila56):

Scuze, asta credeam ca e. Uite incearca punctul 7 din aceasta stire: http://www.razvang.ro/setari-facebook-android/... e dezactivare locatie in chat, dar probabil asa poti si activa.