| Aaaaabbbbbaaaaa a întrebat:

Pe 12 ianuarie anul trecut (2014) mi-am achizitionat un telefon iphone 5s iar dupa o jumatate de an, mi s-a spart.Deoarece l-a cumparerea acestuia am platit si o asigurare de la Vodafone premium, care promite ca la orice defectiune va fi inlocuit sau reparat, l-am lasat lor si dupa doua saptamani am primit unul nou-nout.Recent,l-am spart din nou(asta intamplandu-se cam peste jumatate de an de la ultima spargere) si as vrea sa stiu daca aceeasi procedura se va aplica si de aceasta data.Dau funda si multumesc oricarei persoana care imi raspunde.

Răspuns Câştigător
| OldSoul a răspuns:

Da, cel mai probabil la fel se va intampla si cu acesta, acum depinde doar de termeni din acei asigurare si de durata acelei asigurari.

| Aaaaabbbbbaaaaa explică (pentru OldSoul):

Si as putea sa vorbesc cu cei de acolo sa imi dea acelasi model dar pe alta culoare?

| OldSoul a răspuns (pentru Aaaaabbbbbaaaaa):

Asta nu pot stii, dar orice e posibil.

4 răspunsuri:
| gelu1970 a răspuns:

In locul unde sunt eu cunosc un caz similar, si da...i-au dat si a doua oara un telefon identic, nou.
bafta.

| ITPlace a răspuns:

Salut!
Daca inca esti in garantie ( poti vedea in contract ce durata are ), o sa primesti la fel ca prima data un telefon nou.
Succes!