| Denys_Denys_2000 a întrebat:

Buna prieteni... telefonuleu a focut un soc intern. L.am bagat la incarcat cu un incarcator improvizat de mine si a sarit scantei din telefon (de acolo cum bagi bateria de pe acolo)
vreau sa va intreb cam cat costa sa mi.l repar?

7 răspunsuri:
| A1W3WHATSUP a răspuns:

Depinde ce s-a stricat la el, o singura *** intrebare, cand ai facut acel incarcator, i-ai pus si transformator sau i-ai dat la saracul telefon 220V? laughing)
In acest caz, pe langa baterie ar putea sa fie arsa si placa de baza.

| Violleta2022 a răspuns:

Cel mai probabil nu se mai poate repara nimic la el daca s-au "prajit" circuitele electronice, dar mergic u el la un centru sa-l deschida sa vada cat de tare este distrus si daca mai poate fii recuperat.
Totusi, nu inteleg, un alimentator nou costa 10-15 lei, chiar te-ai zgarcit la asa ceva?
Acum probabil te va costa cateva sute bune sa-l repari, sau sa cumperi altul.

| darrio2007 a răspuns:

Te costa mult mai mult decat daca dadeai 15 lei pe un incarcator nou. Posibil sa te coste aproape cat ai da pe unul nou. Du-te cu el la reparat si ti se va spune daca ti-l poate repara sau trebuie sa-l arunci la gunoi.

Bula
| Bula a răspuns:

Vinde-l de piese de schimb la un service, eventual platesti diferenta si iei altul de la ei.
Carcasa, display-ul si eventual bateria este posibil sa mai fie refolosibile.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Ce sa mai repari... eu zic ca ai nevoie de alt telefon, probabil e prajit tot

| Rommeo a răspuns:

Doamne de acum in 2017 mai umblam cu improvizatii. Un incarcator gasesti pe toate drumurile la 10-15 lei. Acum din prea multa zgarcenie ai sa latri la luna cand o sa-ti zica aia de la service cat costa reparatia, asta doar daca se mai poate repara ceva la el.

| Brabete_Iulian_1978 a răspuns:

Salut,Denis.Trebuie sa dai mai multe informatii despre telefon inainte sa intrebi de pret. Daca esti din Bucuresti intra pe www.ServiceTelefoane.ro si fa o programare.Stima.