| andrandrandra a întrebat:

Buna prieteni, vreau sa imi vand samsungul meu s3 mini si sa imi cumpar de pe net un iphone 5s, dar este blocat icloud. Stiti cumva daca se poate debloca si cat ar costa? Precizez : proprietarul nu stie nici email-ul si nici parola de icloud, risc ceva?

4 răspunsuri:
| Tudoro99 a răspuns:

Ai incercat resetare din fabrica?

| andrandrandra explică (pentru Tudoro99):

Am zis ca vreauu sa imi cumpar, nu ca mi-am cumparat... voiam sa stiu doar daca se poate dezactiva icloud la iphone 5 s. multumesc( ps: vreau sa stiu ca sa nu imi cumpar degeaba si sa il tin pe post de bibelou)

| IonutRM a răspuns:

Amice daca iei un produs Apple blocat in icloud, poti ajunge la inchisoare pentru furt.Acel telefon este FURAT si nu poate fi deblocat, si nu-l poti folosi.Ai grija la aceste "tepe". Este o CARAMIDA cu icloud-ul blocat.

| andrandrandra explică (pentru IonutRM):

Multumesc mult! Pastrez telefonul meulaughing