| Stefi3Unicorn a întrebat:

Recent mi-am blocat din greseala contul google si am fost nevoită să îmi fac unul nou. Doar ca acum dacă intru in play store nu pot sa instalez/dezinstalez sau sa dau update la nimic pentru ca zice ca nu sunt conectată, chiar dacă m-am conectat cu contul facut recent. Am această problemă doar cu play store. Stie cineva ce sa fac?(nu as vrea sa-mi resetez telefonul din fabrica pentru ca o sa-mi pierd toate din telefon)

2 răspunsuri:
| GdX a răspuns:

Contul din google play trebuie sa fie acelasi cu contul telefonului. Log-out cu contul vechi din telefon si log-in cu noul cont. Atunci iti va functiona. Google vede o discrepanta intre telefon si magazin play. Bafta.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Setări- Conturi- Google- alegi contul respectiv și îl sincronizezi cu telefonul sau îl elimini și îl adaugi ulterior.