| anca174 a întrebat:

Buna,
Recent mi-am schimbat bateria de la Iphone, intr-un service. De cand am schimbat bateria la setari, apacitate maxima nu imi amai arata cat la % am, apare doar o liniuta. Este normal sa apara asa deoarece nu mai este bateria lui sau cel din service nu mi-a pus o baterie buna sau nu a instalat-o corespunzator?

5 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Bateria are 3, unul este pentru masurarea incarcarii. Daca acel contact nu se face, atunci nu-ti indica gradul de incarcare.
De asemenea, si din soft poate exista dereglare sau chiar oprirea afisarii incarcarii.

Sfatul meu este sa duci inapoi telefonul la cei care au schimbat bateria, sa rezolve problema.

| Floreenofficial a răspuns:

Salut.Intra la setări și du-te la acumulator/baterie.Succes!

| ArmywCode a răspuns:

Ce iphone? Daca e 6/6s si mai vechi da-i un hard restart tinand apasat pe butonul de power si pe cel de home cam 10 secunde pana apare logo-ul de la Apple, cand apare nu mai apasa.

| anca174 explică (pentru ArmywCode):

E 6S, am sa incerc sa fac asa. mi- mai spus cineva sa vad daca are ultimul up-date facut. Multumesc!

| ArmywCode a răspuns (pentru anca174):

Sa imi spui daca rezolvi.