| eliza7943 a întrebat:

Revin cu o intrebare ...maine ar urma sa imi cumpar telefon dar nu stiu ce sa aleg dintre iphone 8plus sau iphone xr.
Ce parere aveti...care credeti ca arata mai bine si care este mai bun? (Camera, baterie-sunt obisnuita cu bateria care stiu ca nu tine am un iph 6s de 3 ani ))-, rapiditade, claritate etc )
Multumesc

Răspuns Câştigător
| gelu1970 a răspuns:

Pai XR are 101p la camera, iar iphone 8 doar 94, diferenta destul de mare intre ele. Pe langa asta Xr are A12 Bionic (7nm) iar iph 8 are A11 Bionic (10nm) deci xr este mia bun si la procesor, pe langa multitudinea de functii si design, pe care XR le ia din oficiu. Deci clar XR

6 răspunsuri:
| gelu1970 a răspuns:

Mai bine iți cheltui banii pe altă marcă.

| Bogdan70001 a răspuns:

Ambele sunt overpriced

| debarasator63 a răspuns:

XR are, in plus: dual sim, Apple Pay (Visa, MasterCard, AMEX certificat)
8 plus are, in plus: camera principala Dual 12, tricamera (Fata 1x 7 mpx, Spate 2x 12 mpx), detectie zambet, are amprenta si e mai ieftin cu vreo 100 lei.
Personal nu sunt fan Apple, dar cred ca 8 plus e ok.

| N0H4CK a răspuns:

Daca suna și răspunde, e bun

| margaritmarius3 a răspuns:

Clar xr

| AriaOcazionalGigel a răspuns:

Iphone x face niste poze geniale