| AlexaGamer a întrebat:

Buna!
Sambata ma voi duce undeva si nu pot fara telefon fiindca stau in jur de o luna si am nevoie sa-mi sun parintii.

Am o problema cu telefonul meu Lenovo K6
O sa va dau cateva informatii utlile despre problema aceasta, sper ca va fi folositor si ve-ti intelege.

Acum de 2-3 zile mi s-a descarcat telefonul si nu l-am bagat deloc la incarcat.

Ieri m-am enervat tare pe o persoana *n-am sa dau nume* si aveam telefonul pe pat si l-am luat, si dupa ce credeti? L-am aruncat tare de un dulap din camera mea si putin mi se indoise telefonul nu prea se observa dar totusi na' este naspa si imi pare rau ce am facut.

Dar problema mare este ca am incercat sa-l pornesc si stiti cum arata la orice telefon ca ar trebui sa apara o fereastra si sa scrie "Lenovo" daca as avea iPhone s-au Samsung ar scrie "Samsung Galaxy{.}" adica gen am pus {.} ca ce fel de telefon Samsung ar fi asa ca sper ca ati inteles. Da si in legatura cu asta am asteptat cateva minute in jur de 30-50 de minute si tot era asa imi era blocat telefonul in fereastra aia sa-i zic asa de parca mi s-ar deschide telefonul. Si in stanga sus scrie in verde cam micut "Fastboot Mode".

Ma gandeam ca azi-noapte sa-l bag la incarcat ca poate va fi bine si tot asa imi era blocat ecranul era luminos alb si scria tot "Lenovo" si "Fastboot Mode". Si la vreo 4 dimineata l-am scos de la incarcat si s-a stins telul un pic e mai bine decat sa tot lumineze atata ca poate sa-i arda bateria, s-ar putea? sad

Si macar acum cand il pornesc tot imi arata la fel ca atunci doar ca se opreste dupa cateva secunde dupa ce l-am pornit deci ce pot face? Ca altceva nu pot numai sa-l inchid

Daca s-ar putea reseta n-as vrea asta pentru ca am multe poze cu catelusa mea pe Snapchat si galeria foto si o iubesc, am cu mine dar putine, am multe jocuri si nu vreau sa renunt la ele! Fiindca am un scor mare pe unele jocui mai ales multe trofee pe Brawl Stars si va rog ajutati-ma! Si vreau sa-mi sun prietenii si mai ales pe bunica mea.

Mi-e greu fara telefon si fara jocurile alea crying

Astazi am fost la Digi si s-au uitat peste el m-a intrebat o doamna :
Domana: Telefonul dvs. este capsat s-au ii pot lua carcasa ca dupa sa-i scot bateria?
Eu: Este caspat fiindca este model de Lenovo K6
Doamna: Aaa. am sa ma uit pe numele tau de familie{...} fiindca o cunosc pe mama ta asa ca vreau sa vad daca telefonul mai are garantie ca sa-l putem schimba.

Si in timp ce s-a uitat pe computerul ei a spus ca acest telefon nu mai are garantie asa ca trebuie sa-l ducem la reparat si sa platesc reparatiile daca macar il vor repara, deci eu trebuie pana sambata asta sa-l fac sa functioneze asa ca ce dracu fac? Trebuie sa-l iau cu mine dar si sa functioneze normal!

Va rog frumos. crying daca nu mai merge? Mama mea a spus ca nu mai imi cumpara telefon pana la 18 ani, nici tatal meu pentru ca telefonul asta l-am primit
de la iubita lui fratele meu laughing si c-am la folosit putin adica ma refer la telefon dar nu-mi pasa inainte sa se blocheze in halul asta era bun si foarte functional.

Ce ati face in locul meu?

Va rog din suflet ajutati-ma

Răspuns Câştigător
| Sn4k3 a răspuns:

Fa ce spune la solutia 3:
https://www.recoverandroid-data.com/......tboot-mode
Instalezi: https://downloadmirror.co/29Xn/adb-setup-1.4.3.exe
Conectezi telefonul la pc, tii apasat shift si apesi click dreapta in folderul unde ai instalat adb si pe urma scrii in fereastra de comanda "fastboot devices", dai enter si trebuie sa-ti apara un cod dedesubt (daca nu apare trebuie instalat driver usb), pe urma scrii fastboot reboot, dai enter si gata.

| AlexaGamer explică (pentru Sn4k3):

Chiar mi-a mers! Nu stiu cum sa-ti multumesc dar mersi laughing lol am cautat si pe YouTube
How to uninstall Fastboot Mode how make u block you to enter on your phone

Ms o seara faina happy

| Sn4k3 a răspuns (pentru AlexaGamer):

Cu placere, mersi si eu.

8 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Iti iei un telefon de 50-60 lei sa poti suna de pe el unde pleci si aia e. Astepti sa il repare pe ala si data viitoare iti controlezi nervii

| AlexaGamer explică (pentru suntserios):

Am bani si de un telefon mult mai scump. DAR nu-i asta problema ci am zis ca am jocul meu pref. Brawl Stars si am un level mare asa ca nu renunt am mai zis asta inca o data.

Si e greu sa-ti controlezi nervii mai ales daca ai fi in locul meu nu sunt genul de persoana care sa faca crize s-au care se enerveaza usor s-au de multe ori pe zi sunt o persoana calma dar undeori chiar imi ies din fire cand e ceva.

Ms oricum de ajutor big grin noapte buna

| Catrice a răspuns (pentru AlexaGamer):

Daca te-ai conectat la jocuri cu cont, poți juca și pe alt telefon.

| AlexaGamer explică (pentru Catrice):

La asta nu m-am gandit! aa ai dreptate ca m-am logat cu gmailul e ok atunci

| Catrice a răspuns:

Prostia se plătește.
N-a murit nimeni fără telefon laughing

| AlexaGamer explică (pentru Catrice):

Ei na n-as muri dar o luna fara sa-mi sun familia adica chiar daca voiam sa scap de ei dar totusi e si pentru jocuri, pentru ca sunt dependenta de jocurile video si am zis ca am un joc pe tel si n-as fi renuntat la el