| Generalgrevious a întrebat:

Buna. Saptamana trecuta am fost cu telefonul meu Samsung S9+ la service ca sa imi schimbe bateria, ca bateria originala era dusa, mi-au schimbat bateria.

Primele zile a fost ok bateria ma tinea o zi intreaga pana ieri cand a inceput sa se descarce foarte repede, deci am lasat telefonul pe stand by aveam 87% baterie si dupa o ora si ceva mai aveam 60% am ramas dezamagit de telefonul meu.

Si cand ma gandesc ca am dat atatia bani si problema tot persista, oare nu stiu ce sa mai fac,
poate ar trebui sa imi cumpar un telefon nou dar deocamdata nu am bani de un telefon nou ca i-am dat la service.

Ce telefoane imi recomandati dar sa aiba specificatii ca S9+.

4 răspunsuri:
| Wr3nch a răspuns:

S9 e vechi de 4 ani, is destule care il depases. Ia un Xiaomi 11t. Specifiicati de top, de doua ori mai ieftin ca s22.

| RoCkKiD a răspuns:

E un telefon vechi de 4 ani, daca intrebai inainte sa dai 2-300 de lei pe schimbare toata lumea ti-ar fi zis ca mai bine iei alt telefon.

| NisipLaMare a răspuns:

Ar trbuii si sa verifici aplicatiile background care iti consuma din baterie.Mergi la Settings apoi Apps si le iei pe rand cand selectezi una iti arata cate date consuma si cata baterie consuma. Daca este aplicatie gen Health sau fitness care nu le folosesti intri in fiecare casuța dezactivezi/blochezi/sau dezinstalezi.
Trebuie sa ai si grija ca din cloud Google Apps are setare standard de Atoupdate Aps dezactiveaza si aia, asa mentii controlul asupra updaturi-lor.
De stiut ca : daca tu faci o setare la o aplicatie si ii dai sa nu foloseasca datele mobile ( de exemplu) dupa ce si-a facut update acesta devine activ.

| YoungCrooii a răspuns:

Probabil nu iau pus o baterie originala, trebuie sa verifici daca iau pus o baterie originala.