| Mysteryossa a întrebat:

Buna,se merita sa dau un HTC wildfire pe un Samsung B5330 Galaxy Chat?

Răspuns Câştigător
| LeganzaMoonwalker a răspuns:

Cialut!

Da, eu spun ca se merita!
Adica da, pierzi camera buna si designul dar...este un telefon vechi!

Avantaje Wildfire:
Dimensiuni
Ecran (16M Culori vs 256K Culori)
Ecran (3.2" vs 3")
Protectie (Gorilla Glass vs ---)
Camera (5MP vs 2MP)
Flash (LED vs ---)
Baterie

Avantaje Galaxy Chat:
QWERTY
Memorie Interna (4GB vs 512MB)
RAM (512MB vs 384MB)
WLAN (b/g/n vs b/g)
OS (Android v4.1 vs Android v2.2)
CPU (850Mhz vs 528Mhz)

Daca trimiti multe mesaje normal ca ar trebui sa alegi Galaxy Chat!
Si sunt sigur ca pe piata SH Htc wildfire este mai ieftin decat Galaxy Chat...deci daca vei vrea sa il vinzi mai incolo, vei lua mai multi bani decat pe Wildfire!

Succes; Sper ca te-am putut ajuta!

| Mysteryossa explică (pentru LeganzaMoonwalker):

Dar sa dau HTC-ul pe un LG optimus sol? si mai dau eu o dif

| LeganzaMoonwalker a răspuns (pentru Mysteryossa):

Pff, normal!
Este de 3 ori mai bun si decat HTCul tau si decat Galaxy Chat!
Are ecran mult mai mare, procesor mai bun, GPU mai bun, ecran mai calitativ, rezolutie mai buna, camera mai buna, baterie mai buna..Este dintr-o alta clasa!

Succes!

| Mysteryossa explică (pentru LeganzaMoonwalker):

Aha.ms mult pentru rasp.o zi buna

9 răspunsuri:
| sparky34 a răspuns:

Ar merita, dar vezi sa ai grija sa nu aiba vreo defectiune Samsung-ul.

| Mysteryossa explică (pentru sparky34):

Pai fac schimb cu un prieten.nu cred ca are vreo problema

| ZanutzaStieTOT a răspuns (pentru Mysteryossa):

Fa cum vri! oricum, orice HTC are o problem, nu ii merg toate jocurile.

| ZanutzaStieTOT a răspuns:

Nu. eu am HTC, wildfire s. colegii ii spun mini smarth phone sau mini Iphone.

| Puiimei a răspuns:

Uite aici diferenta dintre HTC si Samsung :D http://www.smartprix.com/......6_1779.php