| RB26DETT a întrebat:

Buna, se poate debloca un iphone SE de icloud?
Am verificat telefonul dupa imei si are activ find my iphone insa nu este pierdut sau furat, un prieten de-al meu l-a primit de la cineva ce nu le prea are cu tehnologia, acel cineva nu isi mai aduce amine nimic despre contul Apple, nici ID nici parola si de conectat la pc prin itunes nu a facut-o niciodata.
Se poate face ceva cu el? Daca da, cum?
Multumesc!

2 răspunsuri:
| Bondarel99 a răspuns:

Dacă atunci când deschizi telefonul îți apare sa introduci un id și o parola, nu se mai poate face nimic.

| alecse18 a răspuns:

Ii dai reset prin iTunes, insa daca telefonul este furat si are activat find my phonen, iti poate afla adresa IP denla PC cand il resetezi, prin iTunes merge sa stergitot ce este pe el