| maria2600 a întrebat:

Acum cateva minute telefonul meu ( Samsung galaxy A5 2016) s-a blocat. Pe ecran apare numele telefonului si powered by Android ( ca atunci cand se deschide). Nu merge inchis complet si nici deschis. Ce pot sa fac?

4 răspunsuri:
| OnePiece a răspuns:

Incearca un hard reset.

| ovidiu123432 a răspuns:

Ii poti da resetare din fabrica.
Dupa o sa mearga asa am patit si eu acum cativa ani

| AKH404 a răspuns:

Dai un factory reset din recovery, daca nu merge reinstalează androidul.

Ps: daca ai garanție la el, nu este baga sa -l resoftezi tu. Pierzi garantia. La Samsung exista un fișier unde îți arată de câte ori ai schimbat softul și nu poți să ilustreze ștergi, că este garanția ta va fi anulata daca il vei resofta.
Du-l în garanție, daca e in garantie.

| EstiSiSuntExemplu a răspuns:

Singurul lucru pe care poți să-l faci este sa dai resetare din fabrica.
Dacă nu merge (dar trebuie sa mearga) du-te cu telefonul la cineva care se pricepe în,, telefonie,,
Succes