| Viorelaa26 a întrebat:

Am abonament la Vodafone, si de o săptămână primesc într-una beep de la diverse nr, nu suna mult. M-au terorizat cu apeluri. Am incercat sa sun de pe un nr la liber si nu merge să sun. Scriu mai jos nr de telefon, poate cineva stie ceva.

11 răspunsuri:
DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Nu suna inapoi la acele numere. Cel mai bine blocheaza-le si gata. Sau suna la servicii clienti si spune-le ce ai zis aici.

| kb9 a răspuns (pentru DoarBogdan):

Pe scurt, ce am zis sho

| Viorelaa26 explică (pentru DoarBogdan):

De fiecare dată suna de pe al nr. Am blocat pana acum si tot degeaba. voi suna la Vodafone

| DoarBogdan a răspuns (pentru Viorelaa26):

Daca chiar este o persoana care ar vrea sa faca asta... cate numere sa si ia. Sigur o sa se opreasca la un moment dat.

| kb9 a răspuns (pentru Viorelaa26):

Ok, ai aici numerele de asistenta pentru spam: 0254 711 212 sau 021 334 4266

| Catrice a răspuns:

Is numere d-ale lor.

| Viorelaa26 explică (pentru Catrice):

Nu sunt nr lor.

| Viorelaa26 explică (pentru Catrice):

Am sunat la Vodafone dar nu ma pot ajuta pentru că in fiecare zi apară nr noi.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Stiu ca unele numere care incep cu 0372 sunt ale lor dar nu cred ca ar suna chiar asa ca disperatii. Nu suna inapoi deoarece nu poti sti cine suna de fapt - daca sunt de la Vodafone sau sunt numere cu suprataxa. Poti umbla la setari apeluri sa iti respinga automat apelurile de la numere necunoscute...

| kb9 a răspuns:

Da, inteleg situatia, suna la 0254 711 212 sau 021 334 4266
si explica-le, is niste numere spam, nu suna inapoi ca iei suprataxa, suna la numerele pe care ti le-am dat mai sus ca sa ii rogi sa blocheze numerele astea spam, daca nu reusesti, porteaza-te la Orange, dai un ban, da ai servicii bune.

| Radu_Diana_1973 a răspuns:

Acele numere sunt ale unor puscariasi,este o metoda de a-si incarca cartelele, gratuit. Sint numere redirectionate in strainatate si daca raspunzi sau ii suni tu, iti iau foarte multi banisau, mai rau, vorbesc de pe cartela ta, unde vor ei. Asa ca.....stai in banca ta si nu suna sau raspunde!