| lucyfer a întrebat:

Am cumparat un telefon SAMSUNG SGH-P910 si,la introducerea unei cartele Orange,nu o recunoaste[please insert SIM card], dar daca introduc o alta cartela DIGI mobil dezactivata o recunoaste si pot intra in meniu! Imi poate spune cineva care e motivul si ce trebuie facut pentru a intra in retea cu cartela Orange? Va multumesc anticipat si va doresc o seara frumoasa!

Răspuns Câştigător
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

Este posibil ca telefonul respectiv să fie codat sad
Eventual, încearcă şi cu o cartelă de Vodafone & Telekom...

Dacă este codat, atunci trebuie dus la un Service pentru decodare.

Toate cele bune.

2 răspunsuri:
| SmokeDeejay a răspuns:

Telefonul este codat in reteaua DIGI.
Ca sa folosesti si alta retea trebuie decodat.

| lucyfer explică:

Este adus din Italia, e posibil sa fie codat intr-o retea de acolo, nu cunoasteti vreun program online de decodare? Multumesc, o zi frumoasa!