| sEEds01 a întrebat:

Am luat acum cateva luni un iphone 4 de la un om, telefonul arata ok (arata si acum) dar nu prea le aveam cu iCloud si chestii d-astea. dupa cateva saptamani am incercat sa-mi bag muzica prin itunes (incepator in itunes) si mi-a aparut un mesaj cu actualizare iOS (eu fiind ca nu stiam ca are iCloud) am dat actualizare. si acum imi trebuie parola de la contul acelei persoane. Ce pot face? ( TIN SA VA ANUNT CA TELEFONUL NU ESTE FURAT, S-AU GASIT!)

2 răspunsuri:
| mrcatalin1995 a răspuns:

O optiune ar fi ca fostul proprietar al telefoului sa iti spuna contul si parola ( asta daca le stie si el), dar daca nici el nu stie nu prea mai ai ce face cu telefonul deoarece odata blocat in iCloud nu se mai poate face nimic, eu iti spun pentru ca lucrez cu Iphone-uri si stiu cum este treaba.
Sper ca te-am ajutat.

| sEEds01 explică (pentru mrcatalin1995):

Nu prea m-ai dau de propietar. mi s-a spus ca a plecat in Anglia.