| Gabidan2000 a întrebat:

Am nevoie de ajutor.
Deci, am abonament pe digi, iar eu vreau sa îmi schimb numarul. Am fost astăzi la digi, m-am prezentat cu o cartela de la Telekom cu 0 credit. S-a făcut portarea si pentru activarea ei mi-a zis sa efectuez un apel. Ajuns acasa am încercat sa efectuez un apel, însă nu se poate suna căci nu am credit. Întrebarea mea este dacă activarea s-a efectuat asa sau trebuie sa incarc acea cartela cu credit ca sa se facă activarea?

Răspuns Câştigător
| Eugen80 a răspuns:

Incearca sa suni catre ea. Daca nu suna, nu s-a activat.
Vezi daca poti suna la numerele gratuite gen Telecom sau orice alt numar gratuit si poate se activeaza asa. Altfel trebuie sa o incarci si abia apoi va fi functionala.
Daca nici asa nu merge, mergi la ei si iei o cartela noua si sa-ti mute pe aia numarul sau sa ti-o activeze pe aceea.

2 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Portarea se face in 2-3 zile.
Incarcarea cartelei poti face la caseria Digi, cu pachetul dorit. Pachetul cel mai mic este de 2 euro, varianta de valabilitate 3 luni (Diva).
Totusi, recomandarea mea este sa faci un abonament "Digi Mobil Optim Nelimitat", care te costa mai putin de 25 lei lunar (5 euro cu TVA inclus), cu care ai minute nelimitate in oricare retea nationala + internationale UE + SUA, Canada, China.

Sa nu uiti: trebuie sa ai telefon capabil 3G pentru a putea folosi in reteaua Digi!

| Alverto a răspuns:

Trebuie sa o rencarci