| stefanmitrea01 a întrebat:

Buna seara, am o mare nelamurie vreau sa aleg unul din cele 2 telefoane. Ma incanta foarte mult cei 1 gb ram de la Reyo dar la fel de mult ma incanta ecranul IPS de la Hiro. Ma intereseaza mult pentru navigarea pe internet si muzica poate 1, 2 jocuri dar nu foarte performante deoarece stiu ca nu merg, candy-crush, fruit ninja, temple run etc, poate si ceva poze. Bineinteles autonomia.

2 răspunsuri:
| bogboy101 a răspuns:

Orice lumia iti recomand sunt foarte bune eu am 520 si sunt multumit. funda?

| AlexMAV a răspuns:

Vad ca Hiro costa 125 euro si Reyo 140 euro. Eu cred ca nu se merita sa iei telefon de la Orange, deoarece is niste copii dupa Alcatel. Am sa-ti dau ceva exemple de telefoane intre 125 euro si 140 euro.
1. Nokia Lumia 520 - 512 Rami, 8 GB mem. interna, camera 5 mp, ecran 4 inchi. Pret 529 lei (eMAG)
2.HTC Desire 200 - 512 Rami, 4GB mem. interna, camera 5mp, ecran 3.5 inchi. Pret 549 lei (eMAG)
Dintre cele doua ale tale Reyo e mai nou, ecran iarasi Reyo de 5", camera egal, procesor egal dar nu vad rami la reyo. Deci mai bine ti-ai lua Reyo, dar si mai bine ai face daca ti-ai lua un Lumia respectiv, HTC.
Sper ca ti-am fost de ajutor. Bafta.