| xAkke a întrebat:

Buna seara am si eu o intrebare am un Samsung J5 2016 si nu imi mai merge tastatura de loc imi spune "Tastatura Samsung s-a oprit" si am incercat sa ii dau resetare de hard dar nu merge deoarece imi spune ca nu exista date pentru resetare hard ce sa fac (Eroarea o primesc la ecranul de blocare si nu imi pot scrie parola)

Răspuns Câştigător
Bula
| Bula a răspuns:

Incearca sa opresti complet telefonul (tii apasat butonul Power 10-15 secunde in continuu, pana ce se stinge).
Dupa un minut de asteptare porneste-l din nou. E foarte probabil sa-si revina, inclusiv tastatura.

Daca nu merge, este problema de service, sa rezolve problema (probabil prin re-softare).
Daca e in garantie, du-l inapoi la magazin, impreuna cu ambalajul, accesoriile, foaia de garantie si bonul de casa.

1 răspuns:
| rrrp a răspuns:

Ai facut update? mi s-a intamplat si mie la un update -- o data...

oricum. pana il rezolvi. instaleaza alta tastatura... GO keyboard e ok.

eu i am dat factory reset si si a revenit.
si incearca sa stergi cache ul de la tastatura (inainte)...