| AlinaMüller1989 a întrebat:

Am si eu o problema. Locuiesc in Germania si de 1 an mi-am luat un Samsung galaxy s4. L-am scapat pe jos si s-a spart in partea de jos. Dar se putea umbla pe el. pana acum 3 luni... cand au aparut probleme la display. imi apar dungi si se incalzeste extrem tare. nu stiu ce sa mai fac. ma costa 300 de euro sa schimb display.ul aveti o alta optiune? va rog sa ma ajutati. astept raspuns. multumesc anticipat.

Răspuns Câştigător
| gelu1970 a răspuns:

Buna Alina. dungile cel mai probabil ca sunt de la display. acesta a fost afectat din cauza ca l-ai scapat jos. acest defect nu o sa ti-l suporte garantia, insa daca tot mergi cu el pentru faptul ca se incalzeste poti sa intrebi daca ti-l repara garantia. au sa iti dea un raspuns, inclusiv pretul reparatiei adica substituirea display.
daca e convenabil il repari, daca nu, ii lasi sa iti puna o baterie noua, pe care ulterior o poti vinde. si incerci sa iti cumperi alt telefon.

5 răspunsuri:
| gelu1970 a răspuns:

Alina, faptul ca se incalzeste poate fi vina bateriei. Samsung a schimbat in modelul s4 o multime de baterii defecte din fabricatie. daca a ta e din acelea, trebuie sa-ti dea o baterie noua fara sa platesti. partea cealalta cu ecranul... intreaba atunci cand mergi la serviciul tehnic. mai inchid si ei ochii, desi e adevarat ca in general stiu ca a fost din cauza ta in acest caz.
sa ai bafta.

| AlinaMüller1989 explică (pentru gelu1970):

Multumesc mult! dar acele dungi de pe ecran de la ce ar putea fi? tot din cauza bateriei?

| gelu1970 a răspuns (pentru gelu1970):

Esti on?

| gelu1970 a răspuns (pentru AlinaMüller1989):

Buna Alina. dungile cel mai probabil ca sunt de la display. acesta a fost afectat din cauza ca l-ai scapat jos. acest defect nu o sa ti-l suporte garantia, insa daca tot mergi cu el pentru faptul ca se incalzeste poti sa intrebi daca ti-l repara garantia. au sa iti dea un raspuns, inclusiv pretul reparatiei adica substituirea display.
daca e convenabil il repari, daca nu, ii lasi sa iti puna o baterie noua, pe care ulterior o poti vinde. si incerci sa iti cumperi alt telefon.

| gelu1970 a răspuns:

Mersi.

| RaduTN a răspuns:

Nu cred ca este atat de scump, du-te si intreaba la alt service, poate la ei este mai ieftin. Se incalzeste foarte tare din cauza bateriei, aici poti sa apelezi la garantie deoarece ar fi un defect din fabrica.

Succes big grin