| Jipa95 a întrebat:

Am un abonament la telekom, iar pe data de 12 mai, expira contractul. Ei bine, eu nu mai vreau sa continui cu ei si vreau sa ma portez in reteaua Vodafone. Din cate am inteles eu bine de la cineva, pot face portarea cu o luna inainte sa imi expire contractul cu telekom? Sunt nerabdator si nu mai vreau sa mai continui inca o luna cu telekom.
Va multumesc!

2 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Achiti SI abonamentul lunii mai la Telecom si mergi imediat cu chitanta la Vodafone, cerand portarea numarului tau.

| L1m80 a răspuns:

Nu cred ca poti face portarea cu o luna inainte. Eu m-am interesat si mi s-a spus ca trebuie sa am incheiat contractul vechi si platit integral. Mergi si intreaba la Vodafone cand poti depune cererea.