| Tudose_Stelian_1991 a întrebat:

Buna seara... am un galaxy A3 din 2016 si la-am resetat si acum nu mai pot sa umblu pe el... imi cere cont gmail si am introdus trei conturi si nu merge nici unul

1 răspuns:
| flixbuster a răspuns:

Cand introduci contul de Gmail telefonul este conectat la Internet?

Pentru a valida contul Gmail este obligatoriu sa fii conectat la Internet (server-ul Google de Gmail este cel care valideaza contul/parola).

Daca esti conectat la Internet si tot nu merge: incearca sa te conectezi de pe un calculator (laptop/desktop) si vezi daca nu cere niste actiuni suplimentare la login (validare suplimentara sau orice altceva). Daca o face rezolva problema de pe calculator, da log out, intra iar in cont tot de pe calculator si vezi ca intra din prima (nu mai vrea altceva). Abia apoi incearca din nou contul pe smartphone (care, din nou, trebuie sa fie conectat la Internet cand introduci contul de Gmail).