| AlexFcrb a întrebat:

happy
Am un iPhone 3G si nu mai incarca, il bag la incarcat imi apare bateria si ca incarca dar nu trece de 12%.
Este de la soft/baterie?
Funda, un raspuns rapid va rog.

4 răspunsuri:
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

NU cred să fie de la soft, nu are de ce.

Cel mai probabil, este de la baterie : s-a defectat.
Eventual, poţi merge la un Service s-o "diagnosticheze"...

NU cred să fie "vinovat" nici încărcătorul, în acel caz nu ar încărca deloc.

Toate cele bune.

| kasapelkspkasapel a răspuns:

Salut, poti incerca cu un alt incarcator. dai un restart ( tii butonul home si butonul lock pana se inchide si deschide), nu are nici o treaba soft-ul

De exemplu daca ai 5% baterie creste pana la 12% si nu mai incarca?

| AlexFcrb explică (pentru kasapelkspkasapel):

Da, nu trece de 12% nici de al naibii...
Am incercat sa-i dau si restore cu iTunes si nu merge, alt incarcator nu mai am.
Sper sa ajung maine sa-l resoftez.

| kasapelkspkasapel a răspuns (pentru AlexFcrb):

Nu il resofta deoarece degeaba il resoftezi. du-te la un service sa iti spuna ce problema are, nu are rost sa dai niste bani aiurea pentru resoftarewinking