| Ovidel2977 a întrebat:

Buna Seara
Am un iphone5 si vreau sa imi schimb telefonul si vreau sa nu pierd contectele.Cum procedez sa am contactele pe cartela?
La telefon vreau sa-i dau o resoftare totatala deoarece il schimb si vreau sa imi pastrez contactele.
Va rog un ajutor cat mai repede.

1 răspuns:
| Raduuu95 a răspuns:

Daca ai contactele salvate pe SIM, te poti duce la compania de unde ai reteaua de telefonie, si le transfera cu ajutorul unui aparat. Daca le ai in memoria telefonului, CRED (nu stiu sigur) trebuie sa existe si o astfel de modalitate, dar nu o cunosc. Succes