| LsD a întrebat:

Buna seara am un LG ks 360 si vreau sa ii fac o resetare de coduri, in principiu vreau sa pun cod la meniu(si am nevoie de resetare a codurilor din urma), se poate? cum?
Multumesc!

Răspuns Câştigător
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Http://www.emobil.ro/articole/coduri_secrete_lg.html

1809#*360#
then select 5 for Factory Reset.

CODURI PT LG - all models test mode: Type 2945#*# on the main screen.
2945*#01*# Secret menu for LG
IMEI (ALL): *#06#
http://webcache.googleusercontent.com/......tp?/search

Dacă nu reuşeşti să accesezi pagina intră în "conţinutul din memoria cache" de la Google.

4 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Revino la setarile din fabrica.

bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Dacă are în meniu/setări opţiunea "reset factory settings" ( revenire la setări de fabrică ) atunci faci această resetare, dacă nu trebuie resoftat...

| LsD explică (pentru bursuc001):

Ideea e ca, vreau sa ii pun cod pentru meniu sau ceva de genul, si nu imi permite sa pun nici un cod pentru ca imi cere vechiul cod de securitate, este vreo posibilitate sa pun un asemenea cod? sau nu imi permite telefonul... i am facut "Factory Reset " si imi cere acum codul de securitate, ce trebuie sa ii mai fac :-s si ce ar putea sa cauzeze? multumesc!

bursuc001
| bursuc001 a răspuns (pentru LsD):

Http://www.nrgia.ro/......telefoane/

http://www.tpu.ro/......multumesc/

Alte coduri nu mai ştiu, eventual să mai cauţi sau să mergi la un service...

S-ar putea să trebuiască decodat/resoftat ( dacă codul de siguranţă este personalizat )...