| comet a întrebat:

Am un Nokia lumia 720 pe care merge internetul fara probleme si mai am un Samsung c3010 pe care il folosesc cand raman fara baterie la Nokia si pe care am alta cartela cu nelimitat. Problema este ca nu merge internetul. Sunt pe Orange si am sunat la *100# - servicii si setari automate - servicii de date - activare si am activat si dupa am cerut si setarile automate pe care le-am instalat dar cand intru pe internet imi apare Network Down. Ce pot sa fac?

2 răspunsuri:
| Admunssen a răspuns:

Trebuie revizuite setarile de prioritate a retelei/retelelor din telefon. Asigura-te ca folosesti o cartela SIM activa si cu disponibilitatea de a accesa internetul.

| comet explică (pentru Admunssen):

Este activa si internetul pe aceeasi cartela dar pe alte telefoane merge.