| anonim_4396 a întrebat:

Am un s9 și pe cutie arata doar un imei sub un cod de bare mai lung, deasupra mai se vede un cod de bare mai scurt da nu coincide cu imei slot 2, doar imei slot 1. E normal sa arate doar un imei? Telul e dual SIM și imei slot 2 nu arata, sau nu e cutia originala?

Răspuns Câştigător
| Legion7X a răspuns:

Formează pe telefon *#06# și o să îți apără ambele coduri. Imei 1, Imei 2. Pentru verificare Intră în setările telefonului, și trebuie să ai acolo opțiunea despre telefon. Imei 1, Imei 2. Si vezi dacă coincide cu cel din afișare la formarea *#06#

8 răspunsuri:
| Legion7X a răspuns:

De unde l-ai luat?

| anonim_4396 explică (pentru Legion7X):

De pe OLX. Deci primul emai coincide cu imei slot 1 mai e un cod de bare deasupra da am văzut că nu are la fel de multe cifre deci cred că doar un emai se vede pe cutie.

| anonim_4396 explică (pentru Legion7X):

Da coincide imei 1 și imei 2 cu, ce scrie la, despre, doar că nu arata imei 2 pe cutie doar imei 1 care coincide cu ce scrie la, despre.

| anonim_4396 explică (pentru Legion7X):

Poate și la alte telefoane nu arata imei 2

| Legion7X a răspuns (pentru anonim_4396):

Trebuie sa coincidă, astfel este ceva în neregulă, aceasta este o serie unică la fiecare telefon. Cele dual sim, au două serii, iar celelalte una.

| anonim_4396 explică (pentru Legion7X):

Da imei 1 coincide happy in schimb mai e un cod de bare deasupra cu doar 13 cifre nu 15 care are un imei, deci pe cutie se vede doar imei 1 și un cod de bare format din 13 cifre ce nu coincide cu imei 2 dar are doar 13 nu 15 cifre. Fiind dual SIM mă gândesc că trebuia să arata și imei 2.

| Legion7X a răspuns (pentru anonim_4396):

Important este că coincide din telefon. Si Pe cutie s-ar putea ca eticheta să fie lipită prost. Eu am un Samsung a6+ dual sim de 2 ani luat din magazin, și tot asa se vedea doar un imei, din caza ca eticheta era lipită cam prost, dar coincide și la mine.In fine, când cumpăr un tel de preferabil îl iau direct din magazin, mi se pare mai sigur. Iar dacă nu îmi place Îl pot schimba în termen de 14 zile, exact cu l-am luat, fără să îl zgârii cu toate accesoriile. De pe olx, îmi este cam teamă sincer. Cel putin in magazin, îl văd si pot umbla puțin pe el.

https://www.google.com/......p-9156.php

| anonim_4396 explică (pentru Legion7X):

Ok. mersi frumos Man pentru răspunsuri.

| Legion7X a răspuns (pentru anonim_4396):

Formează pe telefon *#06# și o să îți apără ambele coduri. Imei 1, Imei 2. Pentru verificare Intră în setările telefonului, și trebuie să ai acolo opțiunea despre telefon. Imei 1, Imei 2. Si vezi dacă coincide cu cel din afișare la formarea *#06#