| NothingxD a întrebat:

Bună seara. Am un Samsung Galaxy Fit S5670 şi vreau să-mi cumpăr o baterie noua, pentru că cea actuală o încarc de minim 2-3 ori pe zi (când stau acasă). Când am luat telefonul am făcut procedura aceea cu utilizarea telefonului până se termină bateria şi după încarcat 12 ore şi tot aşa de 3 ori (am vorbit la telefon pana s-a terminat şi se terminase foarte repede). Eu am folosit net foarte mult pe el (când foloseam îmi ţinea o zi - doua). Credeţi că a ajuns să dureze atât din cauză că l-am forţat atunci cu terminarea bateriei? La bateria nouă ce ar trebui să fac să reziste mult? (vreau doar să vorbesc şi să trimit mesaje, fără net).

1 răspuns:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Un smartphone mananca baterie. Mai ales daca-l folosesti ceva mai intensiv.