| AFC a întrebat:

Buna seara!

As vrea sa iau de la cineva un Iphone6 64Gb si nu stiu cum pot sa-mi dau seama daca nu e fake sau daca are ceva probleme.
Mentionez ca pretul este unul foarte convenabil 2200 de lei, fata de 4000 cat e unul nou.
Cel mai bun raspuns, funda!

3 răspunsuri:
| marcofrangeti a răspuns:

Nu il lua.toate asfel de telefoane sunt facke.mai bine strangi bani si ei din magazin nou si nefolosit.

| Mihai_Popescu_1997 a răspuns:

Deci daca ai dori sa afli daca este telefonul original trebuie sa îndeplinească următoarele condiții 1. s aibă nano sim 2.sa nu se dea capacul d pe spate jos 3.sa aibă o camera buna 4.sa ruleze pe i.o.s 8 5.sa aibă o imagine clara 9.sa aia doar un slot de sim pe lateral 10.nu are slot de cad sd. eu nu as vrea sa te dezamagesc dar la 2200 nu pot gasi iphone 6 d 64 gb

| LaLaura a răspuns:

Un telefon imitatie se vede foarte bine.
In primul rand telefonul e din plastic, nu din sticla ( se simte bine la atingere), touch-ul e forte slab, merge greu si ramane urme pe ecran, iar camera e vga.
Cand il cumperi, ii faci o proba, suna pe cineva de pe acel telefon, vezi daca te aude si daca il auzi, fa poze cu el, asculta muzica de pe el, daca poti sa intri si pe internet.
Iar legat de baterie e mai complex, daca e umflata bateria, nu o sa te tina mult.