| anonim_4396 a întrebat:

Buna seara.
Ce am facut, cum am facut nu mai stiu. Detin un iPhone 3GS cu iOs 6.1.6
Tot telefonul meu este pe casti si desi nu folosesc casti.
Cand blochez ecranul nu se aude sunet de blocare sau cant tastez si scriu mesaje la fel, nu se aude, cand ma suna cineva nu il pot auzi decat sa il dau pe funtia difuzor (mai tare) Va rog sa imi spuneti scot funtia casti. Va multumesc foarte si foarte mult. mult respect pentru toti care comenteaza si dau un sfat bun

3 răspunsuri:
| Jipa95 a răspuns:

Intra in setarile telefonului la sunete, si configureaza-ti profilul audio.
Ori butonul de general/silet nu mai face bine contact, sau este o eroare de soft.

| Deliiiia a răspuns:

Este o problema la setari. Verifica-le si daca nu observi nimic suspect reseteaza-l la setarile din fabrica.

| Saveluc a răspuns:

Ok. Va multumesc tare mult. Am rezolvat cu setarile. Va multumesc încă odata