| Anoni1235678 a întrebat:

Cine ma poate ajuta cu un sfat/răspuns la următoarea întrebare: Am un iPhone 8 l-am cumpărat la mâna a doua de la cineva și avea ca procentaj la baterie 93% când l-am cumpărat...l-am luat acum 1 luna și acum am 88% procentajul la baterie... știe cineva de ce îmi scade așa de repede? Are vreo problema sau așa e normal? Țin sa anunț ca stau pe el și mult timp, dar am avut un iPhone 6 înainte sa îl cumpăr pe acesta și l-am ținut 3 ani când l-am vândut avea bateria 82% și tot așa stăteam in jur de 8/9 ore pe zi pe telefon. Va rog sa-mi spuneți care știți dacă e normal sau trebuie sa-mi schimb telefonul?

12 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Aplicaiile instalte pe telefon, scade bateria.
mai fa curat, mai elimina din ele.

| Anoni1235678 explică (pentru Violleta2022):

Nu am decât 3 aplicații instalate

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Trebuia sa il verfici inainte de a il cumpăra, este bateria pe ducă, trebuie schimbată, ăla care la vindut stia ce vinde, ar fi bine sa il suni sa i ti dea banii inapoi, dar nu cred ca vei primii banii inapoi. Cîti bani ai dat pe el?

| Anoni1235678 explică (pentru CristiDinBucuresti):

Nu părea a fi de genu persoana de la care l am cumpărat...și plus de asta telefonul era ca nou avea bateria 93% când l-am luat deci nu a fost folosit prea mult

| relian a răspuns:

Stai bine nu-ti fa griji, eu am iphone 6s luat atunci cand aparu si inca e la 85%, am fost la ei si mi-au facut ei proba.De schimbat poti sa schimbi daca vrei, dar la % ala esti f bine, asa mi-au zis cei de la Apple.
Daca e sa schimbi ceva ia-ti 11 sau 12, in rest nu merita, zic eu.

| Anoni1235678 explică (pentru relian):

Nu știu ce sa zic nu cred ca ma mai duce pe mine un 1an sau 2 bateria asta dacă scade câte 1% pe săptămâna

| anonimg a răspuns:

Toate bateriile de la telefoane încep să se descarce din ce în ce mai repede, în funcție de utilizare. Dar bateria de la iPhone se descarcă cel mai repede. iPhone este cel mai slab la baterie chiar din fabrică.

| Wr3nch a răspuns:

E un telefon vechi de 3 ani, luat si second. Ca si referinta majoritatea telefoanelor noi nu sunt gandite sa tina mai mult de 2, atata ca lumea se incapataneaza si le schimba bateria la service.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eh asa sunt jafurile astea. Acelasi telefon il am si eu. Mi-e frica sa ma mai uit... cred ca e sub 80. Aia e. Il incarci mai des si te descurci.

| Cqarina a răspuns:

Nu prea înțeleg ce vrei sa spui, ca dimineata are procentul la baterie 88 sau... nu am alta banuiala

| Wr3nch a răspuns (pentru Cqarina):

O o functie speciala la iphone unde arata nivelul de ''sanatate'' al bateriei.