| Erin1 a întrebat:

Buna seara,
Cine ma poate va rog ajuta sa gasesc un numar de telefon mobil din Germania?
Cunosc numele, data nașterii si localitatea.
Va mulțumesc

5 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Din pacate, nu avem cum sa te ajutam la gasirea unui telefon mobil, nici macar din Romania, dapoai din Germania.
Daca posesorul mobilului nu ti-a dat numarul, sau vreun prieten de-al lui, nu ai cum sa-l obtii.

| darrio2007 a răspuns:

Cauta-l pe Facebook dupa datele pe care le ai. Poate ai noroc si are acolo un numar de telefon. Sau cere-i prietenia si luati legatura.

| anonimg a răspuns:

La noi in tara, pe timpul lui Ceaușescu și puțin după, exista o carte de telefoane cu toți abonații.
Poate că ar exista o astfel de carte în Germania. Sau dacă are firmă îl gasesti in Pagini Aurii din tara aceea.

| MihaelaDart a răspuns:

Nu se poate. La firmele de telefonie are acces cine chiar este dispărut, viața lui e in pericol și doar cu ordin judecătoresc și cu poliția poți afla numărul de telefon persoanei dispărute, astfel doar de ați caută prietenul/prietena nimeni nu îți va da astfel de informații.

| Adrian_Mares_1972 a răspuns:

Stiu ca in Germania se cere un act de identitate la orice fel de cartela telefonica(si pre pay), deci este posibil sa sestocheze undeva aceste date dar nu stiu daca sunt publice, cineva care locuieste acolo de mai mult timp te-ar putea ajuta, cred.