| Vasi321 a întrebat:

Buna seara, daca data facturii scadenta este de 16 pot sa platesc inclusiv in data de 16?(Orange)

8 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Bineinteles ca se poate. Eu am mai platit si dupa, cu cateva zile.

| untu a răspuns (pentru darrio2007):

Da,fireste cu penalizari!

| darrio2007 a răspuns (pentru untu):

Nu. Scadenta o am pe 30 ale fiecarei luni. Am platit si pe 12. Tot Orange.

| untu a răspuns (pentru darrio2007):

Foarte bine, asa sa faci! Cine plateste factura mai devreme, primeste bonusuri de loialitate!

| darrio2007 a răspuns (pentru untu):

Te referi la acele puncte? Ce mare rahat faci cu ele?

| untu a răspuns (pentru darrio2007):

Nu stii la ce folosesc punctele de loialitate? Depinde de utilizator daca strangi cat mai multe puncte de loialitate, la incheierea abonamentului sau la prelungirea contractului de abonament, ai dreptul conform punctelor de loialitate la alegere la un telefon simplu gratuit sau smartphoneuri la reducere, minutele sau sms-uri gratuite, net alte servicii la alegere!

| OrangeHelper a răspuns:

Salut,
Data scadenta a unei facturi este data pana la care trebuie achitata factura - respectiv in 14 zile de la emiterea ei - si este ultima zi de plata a facturii.
Mai multe informatii despre data scadenta poti sa gasesti aici https://www.orange.ro/help/cum-aflu-data-scadent-a-facturii-mele-13.
O zi buna,
Orange helper

| Deyne a răspuns:

Da, 16 este ultima zi.