| Mihai123211 a întrebat:

Buna seara, daca imi dezactivez de tot contul de whatsapp prietenii imi mai pot vedea mesajele de pe telefoanele lor?

6 răspunsuri:
| Plato a răspuns:

Bineinteles, e dreptul lor sa aiba acces la conversatie. De exemplu, poate ameninti pe cineva iar apoi iti stergi contul. Respectivul are nevoie de mesajul primit pentru a-l folosi drept dovada. Asta e unul din motivele pentru care nu poti sterge de tot o conversatie, ci doar copia ta.

| Lioana a răspuns:

N-am testat asta dar s-ar putea ca daca iti dezactivezi contul sa nu-ti mai poata fi vazute mesajele pana cand nu te loghezi iar. Dar in momentul in care si tu si persoana careia i-ai trimis mesaje sunteti logati in acelasi timp mesajele vor aparea din nou.
Iti spun asta pentru ca am observat la mesajele primite pe un grup ca primele mesaje ale unei persoane nu mai apar afisandu-se textul "În așteptarea mesajului. Procesul poate dura un timp." Dar asta se observa doar la mesajele scrise pana la o anumita data, mesajele ulterioare aparand in continuare. Presupun ca primele mesaje au fost scrise intr-o versiune mai veche.
In detaliile date de WhatsApp spune asta: "Uneori, puteți vedea mesajul de mai sus în locul celui trimis de un contact. Datorită criptării integrale, va trebui să așteptați ca mesajul trimis de către cineva să ajungă la dumneavoastră deoarece telefonul expeditorului trebuie să fie conectat pentru a asigura criptarea acestui mesaj. De regulă, acest lucru se poate întâmpla în cazul în care aplicația WhatsApp a fost reinstalată recent de către dvs. sau persoana cu care discutați.

Pentru a grăbi acest proces puteți încerca să solicitați respectivului contact să deschidă WhatsApp."

| Vvistula a răspuns:

Da, iti mai pot vedea mesajele pentru ca sunt in memoria telefonului lor, daca nu ai netul pornit tot poti vedea ce ai vorbit cu cineva.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

La fel ca pe Facebook. Se sterge doar contul, nu si mesajele.

| Florin0012 a răspuns:

Salut poți să ștergi mesajele de la tine sau să ștergi contul chiar, că mesajele tot rămân pe telefon persoanei respective. Fundita?

| Sciply a răspuns:

Desigur chiar daca til stergi e tot la fel