| Carcalete9601 a întrebat:

De curand am achizitionat un gps pilot one a11d cu Android. (Igo ) Cine imi poate spune si mie de ce nu apare numele tărilor cand micșorez harta. Apar doar Capitalele tărilor

1 răspuns:
Bula
| Bula a răspuns:

Fiindca se presupune ca, utilizatorul a invatat un minim de geografie, iar inainte de plecare a studiat mai atent harta. big grin

Lasand gluma, GPS-ul este conceput sa te conduca pe DRUMURILE dintre LOCALITATI, nu printre tari.

La micsorare se pastreaza doar traseele si localitatile mai importante, iar detaliile mai marunte doar la marire, iar localitatile cele mai importante pe traseu international sunt capitalele.