| Cosminutz07 a întrebat:

Bună seara!
Dețin un Samsung Galaxy S4 Mini (GT-I9195 BLACK EDITION)
Iar eu azi mi-am scăpat telefonul de pământ.
Totul funcționează dar nu îmi mai merge ecranul pentru că este spart și nu se mai vede nimic.
Cât m-ar costa reparați telefonului la un service gsm?

Cel mai bun răspuns va primi fundă! happy

Răspuns Câştigător
| FlorinCiokan a răspuns:

Salut. Parerea mea este ca nu merita reparat. E undeva la 400-500 lei un Display. Atat face un s4 mini second hand in stare buna.
Uite aici 2 produse
- http://www.techgsm.ro/......inal_Negru

-http://www.gsmnet.ro/......i-original

E mai scump a 2 a. In caz ca primul site nu are pe stoc. Mai mult de 50 lei nu ar trebui sa te coste la montat
Dar cum am zis nu merita e si un telefon slab. Daca gasesti in oras la un 300 lei sa nu pierzi de tot telefonul poate ar merita.
Dar cu 400-500 lei cat costa un display sunt telefoane nu Samsung intr-adevar dar telefoane chiar bune.
Bafta

| Cosminutz07 explică (pentru FlorinCiokan):

Dar cât m-ar costa în oraș nu pe net online?

| FlorinCiokan a răspuns (pentru Cosminutz07):

Pai si aia de la service si ei cumpara Display-urile cu acelasi pret le cumpara si ei. Dar poate gasesti care au deja display-uri cumparate si il dau mai ieftin. Intereseaza-te la tine in oras. Altcumva nu am cum sa te ajut.

| Cosminutz07 explică (pentru FlorinCiokan):

Am și eu încă o întrebare telefonul meu merge să vorbesc dar nu merge display-ul cum pot vedea mesajele și apelurile primite să le văd pe pc desigur conectat prin usb și să fiu sincronizat?