| SajinKakarot a întrebat:

In primul rand vreau sa va spun ca am ales aceasta categorie deoarece am o problema cu touchscreen-ul unei tablete, am instalat Java-ul in APK Installer si mi s-a blocat touchscreen-ul.Am incercat restart,reboot, toate dar nu a mers nici o metoda. Tableta pe care o folosesc este Telechips TCC8803, Cortex A8, 1.2GHz Si am vrut sa il duc la service,peste tot,daca va ajuta va voi da un mesaj care l-am trimis la un service: "Dupa incercarea de update a flash-ului Adobe prin fw tool am constatat ca nu mai merge touchscreen-ul! Fiindca pot folosi tableta la fel ca inainte dar numai prin mouse,am dat o revenire la setarile fabricantului,Nereusit! dupa asta nu ma mai lasa sa instalez nici angry birds zice ca sunt incompatibile,dar inainte functiona! celelalte aplicatii avute inainte le-am reinstalat, functioneaza la fel si acum.Am citit ca la modelele tcc 890x, prin upgrade de fwtool se sterge ceva soft al controlerului de tochscreen dar acesta este tcc 8803" Va multumesc, la revedere!

2 răspunsuri:
| samynța a răspuns:

Du-l la un service.

| SajinKakarot explică:

@hellanyy Poate nu m-am exprimat destul de corect, dar l-am dus si degeaba, l-am adus inapoi la fel.