| Jipa95 a întrebat:

Luni am fost intr-o agentie Vodafone pentru a-mi porta nr de telefon (abonament ) de la telekom la cartela preplatita Vodafone. Cei de acolo mi-au spus ca intre data de 19 si 20 se va realiza portarea si mi-au dat o cartela Vodafone separata spunandu-mi ca in momentul in care se realizeaza portarea acea cartela se va activa. Astazi suntem in 21 si cartela mea telekom este inca activa. De ce?
Va multumesc!

3 răspunsuri:
| JicaContra a răspuns:

Faptul ca e inca activa nu inseamna ca poti fi si sunat
incearca sa o schimbi cu cea noua si sa vezi daca merge

daca nu, da telefon la Vodafone si freaca-le ridichea

| wj a răspuns:

Inchide telefonul cateva minute. De obicei dureaza intre 3 si 4 zile portarea, dar poate sa dureze mai mult in functie de solicitari.

| ViruseZ a răspuns:

Cel mai bine este sa ii suni pe cei de la VDF sa te ajute....Nu suntem suport tehnic si nu t putem ajuta.