| anonim_4396 a întrebat:

Buna seara.
Mi-a aparut pe telefon notificarea "Telefonul tau a fost localizat". Dar eu nu am dat cautarea telefonului meu.
Ce poate sa insemne asta?

Răspuns Câştigător
| gelu1970 a răspuns:

Probabil ai un Samsung.
Zilele trecute cei de la Samsung au făcut un rahat mare. Au trimis acest mesaj la milioane de utilizatori din toată lumea
Nu au dat de moment explicații.

5 răspunsuri:
| Feitan a răspuns:

Ca cineva ti-a cautat telefonul cu "Find my Device" de la Google, poti oricand sa opresti asta din setari.

| oz_1736 a răspuns:

Daca ti l-a cumparat mama, te inteleg. Daca l-ai luat second hand, posibil sa mai fie un proprietar

| Elelei a răspuns (pentru Feitan):

Tocmai ca este oprit din setari. Am reverificat cand a aparut mesajul.

| Elelei a răspuns (pentru oz_1736):

Eu as putea sa cumpar celor mici happy
L-am luat din Orange shop dar nu bag mana in foc ca era nou-nout. Si eu am dat un telefon la schimb cand l-am luat pe asta. A fost una dintre conditii.

| Elelei a răspuns (pentru gelu1970):

Da, intre timp am aflat si eu. Asa este. Au explicat pe undeva "in trecere" ca a fost o greseala "tehnica".