| trofinvladut a întrebat:

Buna seara, mi s-a blocat cartela de Orange, am luat o cartela noua de la Orange care ar trebui activata dar la fel spune "0 incercari ramase"PUK

Răspuns Câştigător
| AndreeaBLove a răspuns:

Ar trebui sa vorbesti cu cei de la Orange am avut si eu aceeasi problema dar am rezolvat!
Funda?

| trofinvladut explică (pentru AndreeaBLove):

Smecheria este ca dupa ce bag pin-il telefonul se deschide, iar apoi se deschide o interfata a unui program care spune ca mai am 0 incercari de a introduce PUK.

2 răspunsuri:
| OrangeHelper a răspuns:

Salut,

Iti recomand sa apelezi *100# de pe orice numar Orange functional si alege ramura Servicii - PUK si blocare, unde ti se va cere numarul de telefon.
De asemenea, poti afla codul PUK si din aplicatia Contul meu. Mai multe detalii aici: http://www.orange.ro/help/cum_aflu_codul_puk/iq/109561

Cu prietenie,
Orange Helper