| KorePandorica a întrebat:

Bună seara!
Peste câteva zile plec o săptămână în Ucraina și am o întrebare pentru persoanele care au fost acolo și pot să îmi răspundă din propia experiență. Aș dori să știu ce fel de cartelă aș putea folosi pentru a putea suna în țară fără a-mi consuma minutele în prima zi.Aș vrea să mă țină toate zilele. Mi-ar fi de folos o cartelă prin care aș putea să utilizez și internetul. Și dacă o pot achizițona din țară sau direct din orașul în care mă duc. Eu mi-am reîncărcat creditul azi și am suficiente minute pentru a suna înafara țării, dar nu știu dacă funcționează și acolo, și minutele și internetul.
Vă mulțumesc anticipat!

2 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Daca nu activezi roamingul nu functioneaza. Il activezi inainte de a iesi din tara.

| gelu1970 a răspuns:

Cel mai bine e sa astepti sa intre in UE.
apoi iti faci un abonament.
si fiind in UE folosesti telefonul ca si in tara.