| Zitronen a întrebat:

Buna Seara TPU. Am o intrebare legata de telefonie. Am luat de la magazin o cartela cosmote neincarcata. Cum sa o incarc unde ( pot la magazin? ) cum se face. Dau funda si vot. Va rog sa ma ajutatihappy

Răspuns Câştigător
| nice67 a răspuns:

Daca ai luat o cartela din magazin fara € pe ea, dar cu nr iti poti reincarca cu min 5€ pentru activarea cartelei. Ulterior suni la *100# pentru a activa o extraoptiune.
Sper ca te-am ajutat. happy

10 răspunsuri:
| mihamika99 a răspuns:

BUNA pai te duci la cosmote cu telefonul si ii zici ca vrei sa incarci cu 5 euro sau cat o costa
sper ca te-am ajutat fundita

| Intruder19 a răspuns:

Daca te referi la o cartela prepay fara credit o poti incarca in orice magazin cu sigla paypoint pe usa sau magazin cosmote. Primesti un cod prin care iti incarci cartela cu suma dorita.

| alinutzza62 a răspuns:

Da te duci la magazin, incarci si apoi suni la 1234 ca sa activezi creditul (sau o extraobtiune)

| Zitronen explică (pentru nice67):

Dar unde o incarc si cum?

| nice67 a răspuns (pentru Zitronen):

Da asa e, nu stii nr? happy Daca ai cartela intr-un tel (iti cumperi de la orice magazin din apropiere o cartela reincarcabila cu min 5 €) si introduci codul asa *135*codul de reincarcare# iar apoi tasta de apel, va fi ok. Sper sa reusesti.happy

| nice67 a răspuns (pentru Zitronen):

Nu ai nr? Reincarci cu min 5€ de la un magazin apropiat si introduci simul in telefon tastezi: *135* cod-reincarcare#, apoi apelare. Cartela ta va fi activata si vei beneficia de ofertele a unui posesor de cartela cosmote. Succes, sper sa reusesti dupa ce urmezi pasii.batting eyelashes

| Zitronen explică (pentru nice67):

Ti-am dat funda pentru ca meritihappy Multumesc ca ma-i descurcathappy:X:Xhappy Esti de treabawinking Mult succes in continuarehappy:X:X:Xhappy

| nice67 a răspuns (pentru Zitronen):

Multumesc!batting eyelashes
Ma bucur ca ai reusit. happy

| Zitronen explică (pentru nice67):

happyhappyhappy